BOYUN FITIĞI MİKROCERRAHİ

Title:

Description:

BOYUN FITIĞI MİKROCERRAHİ

Uygulanan konservatif tedavi ( İstirahat,ilaç td vs) şikayetleri gidermediyse boyun omurilik sinirlerindeki sinirler üzerindeki baskıyı kaldırmak ve olası nörolojik komplikasyonları (kas güçsüzlüğü, yürüyememe, idrarını yada gaitasını tutamama, iktidarsızlık gibi) önlemek amacıyla cerrahi tedavi düşünülür. Günümüz modern araştırma teknikleri ( MRI CT gibi), yine günümüz modern cerrahi teknikleri ( mikrocerrahi gibi) artık boyun fıtığını kader olmaktan çıkarmış hasta konforunu üst seviyeye taşımış, iyileşme periodunu çok kısaltmıştır. Yalnız boyun fıtıkları değil boyunda kaymalar, darlıklar çeşitli enstrumasyonlar ile sıfır hata ile onarılmaktadır. Hasta aynı gün yada bir gün sonra yürüyüp taburcu olmakta ve işin ağırlığına göre 3 gün yada bir haftada işinin başında olmaktadır.

Özellikle nörolojik nefistik dediğimiz ellerde kollarda güçsüzlük, gece-gündüz ilaca yanıt vermeyen ağrı ve uzun yıllar ya da aylar boyunca hastamızın hayat kalitesini olumsuz etkileyen fıtıklar mikrocerrahi ile ameliyat edilir. Mikrocerrahi ile ameliyat ettiğimiz hastalarda dikiş olmaz. 4 saat sonra otururlar ve yemek yerler, 6 saat sonra yürürler, 12 saat sonra taburcu olurlar. 3 gün sonrada işlerine başlarlar.

Cerrahi Teknikler

 • Mikroskop Posterior Servikal Foraminotomi
 • Servikal Disk Protezi
 • Servikal Laminoplasti ve Enstrumantasyon

Daha Fazla Bilgi için sayfamız : www.boyunfitigicerrahisi.com

Category
Tedavi

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Dış Doktor Anlaşmaları

İletişim Bilgilerimiz

Uyguladığımız tedaviler, anlaşmalı kurumlar, aklınıza takılanlar ve online randevu almak için bizimle iletişime geçin.


TELEFON

0212 543 72 76
0541 376 66 86ADRES

A+ Rezidans Haksever sok. No:12 Daire 4 İncirli Bakırköy/İSTANBUL


” Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Hekimin hastasını muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçemez. ”


Bizi takip edin

Sosyal Medya Hesaplarımız

Katıldığımız etkinlikler ve yaptığımız uygulamaları görmek için bizi takip edin.© Copyright 2017 Op. Dr. Çağatay KEMERLİ.

Online Randevu
close slider

  Randevu Formu

  Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz. Talebiniz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

  Adınız Soyadınız*

  E-Mail Adresiniz*

  Telefon Numaranız*

  Mesajınız