Omurga Ameliyatlarında Karar Verme Süreci Nasıl İşler?

11/29/2018 0
10048219-728xauto.jpg

Omurga üzerinde meydana gelen daralma, fıtık dejeneratif bozulmaların başında geliyor. Diğer taraftan kırılma, burkulma gibi travmaya bağlı sonuçlar veya skolyoz gibi deformasyonlar da omurga ameliyatları kaçınılmaz olmakta. Omurga üzerinde meydana gelen tümörler ve enfeksiyonlar da hastaların mikrocerrahi ile tedavi edilmesine neden olabiliyor.

Kısa Sürede Sağlığına Kavuşma

Günümüzde yetişkin birçok insanda boyun ya da bel fıtığı problemi bulunuyor. Bu nedenle fıtık ameliyatları omurga ameliyatları içerisinde en çok yapılan operasyonların başında geliyor.

Bu rahatsızlıklar ve ameliyatlar her ne kadar kulağa korkutucu gelse de gelişen teknoloji ile ortaya çıkan yeni operasyon teknikleri hastaların daha kısa sürede sağlıklarına kavuşmasını sağlar.

Ameliyat Kararı

Omurilik rahatsızlıkları çeşitli egzersizler ya da fizyoterapi gibi yardımcı tedavi yöntemleri ile tedavi edilebildikleri gibi cerrahiye de gereksinim duyabilir. Yardımcı tedavi yöntemleri genellikle rahatsızlığın tamamen ortadan kalkmasına değil daha fazla ilerlememesine ya da hastanın yaşam kalitesini yükseltmeye yardımcı olmaya yöneliktir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Dış Doktor Anlaşmaları

İletişim Bilgilerimiz

Uyguladığımız tedaviler, anlaşmalı kurumlar, aklınıza takılanlar ve online randevu almak için bizimle iletişime geçin.


TELEFON

0212 543 72 76
0541 376 66 86ADRES

A+ Rezidans Haksever sok. No:12 Daire 4 İncirli Bakırköy/İSTANBUL


” Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Hekimin hastasını muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçemez. ”


Bizi takip edin

Sosyal Medya Hesaplarımız

Katıldığımız etkinlikler ve yaptığımız uygulamaları görmek için bizi takip edin.© Copyright 2017 Op. Dr. Çağatay KEMERLİ.

Online Randevu
close slider

  Randevu Formu

  Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz. Talebiniz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

  Adınız Soyadınız*

  E-Mail Adresiniz*

  Telefon Numaranız*

  Mesajınız