Mikrocerrahi İle Bel Fıtığı Ameliyatının Avantajları Nelerdir?

11/12/2018 0
728xauto.jpg

Bel fıtığı, günlük aktiviteleri kısıtlayan ve ağrı yapan ciddi bir rahatsızlıktır. Bel fıtığı nedeniyle sıkışmış ve ezilmiş sinir kökü üzerinde oluşan ödem bel ve bacak bölgesinde ağrı ya da his kayıplarına neden oluyor.

Bel fıtığı hastalığının önemli bir bölümü mikrocerrahi operasyonlarla tedavi edilir. Bel fıtığı operasyonlarında kullanılmak üzere birkaç farklı teknik var. Gelişen teknikler sayesinde ise bel fıtığı cerrahi operasyonları daha rahat ve risksiz operasyonlar haline geldi.

Mikrocerrahi ile Bel Fıtığı Ameliyatı

Gelişen yeni teknikler sayesinde artık klasik bel fıtığı ameliyatlarına çok az ihtiyaç duyuluyor. Mikrocerrahi yöntemleri sayesinde sayesinde herhangi bir yara izi olmadan ve büyük kesiler açılmadan bel fıtığı ameliyatı gerçekleşiyor. Sadece 1,5 ya da 2 cm aralığında küçük bir kesiyle mikrocerrahi ile bel fıtığı operasyonları gerçekleşiyor.

Mikrocerrahi operasyonlar genel anestezi yada uyutmadan (spinal) anestezi altında yapılır. Mikrocerrahi ile gerçekleşen operasyonlar eski yöntemlere kıyasla omurilik kaymalarına sebep olur. Ameliyat sonrası ağrı ve enfeksiyona neden olmaz. Gelişen bu teknik sayesinde bel fıtığı operasyonlarının riskleri sıfıra yaklaşmış durumda.

Mikrocerrahi ile Bel Fıtığı Ameliyatının Sağladığı Avantajlar

Eski yöntemlere kıyasla herhangi bir yara izi olmaması ve dışarıdan dikiş dahil atılmaması operasyonun sağladığı avantajlar arasında yer alıyor. Yumuşak dokular bu teknik sayesinde daha az zarar görür. Dokuya en saygılı ameliyattır diyebilirim.

Herhangi bir kemik alınmadığı için bel kayması görülmez. Bu da mikrocerrahinin sağladığı avantajlar arasında. Mikrocerrahi yöntem, cerraha operasyon uygulanan bölgeye daha çok hakim olma ve daha iyi görme avantajını sunar. Bu sayede zaten çok az görülen sinir dokusu hasarları neredeyse hiç zarar görmemektedir. Bu sebeple ameliyat hastalar için daha risksiz ve rahat geçmesini sağlanır.

Operasyon süresi hastalığın durumuna göre 1 ile 2 saat arasında değişkenlik gösterir. Hastalar kısa süre içerisinde bel ağrısı şikayetlerinden kurtulur. Operasyon sonrası hastalar genel olarak bir gün süreyle hastanede kaldıktan sonra taburcu olurlar. Taburcu olduklarında yürümeye başlayabilirler.

7 ile 10 gün arasında hastalar tamamen günlük aktivitelerine dönebilmektedir. Mikrocerrahi ile gerçekleşen operasyonların iyileşme süreci ve operasyon sonrası görülen olumsuz etkiler diğer yöntemlere göre daha az görülür.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Dış Doktor Anlaşmaları

İletişim Bilgilerimiz

Uyguladığımız tedaviler, anlaşmalı kurumlar, aklınıza takılanlar ve online randevu almak için bizimle iletişime geçin.


TELEFON

0212 543 72 76
0541 376 66 86ADRES

A+ Rezidans Haksever sok. No:12 Daire 4 İncirli Bakırköy/İSTANBUL


” Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Hekimin hastasını muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçemez. ”


Bizi takip edin

Sosyal Medya Hesaplarımız

Katıldığımız etkinlikler ve yaptığımız uygulamaları görmek için bizi takip edin.© Copyright 2017 Op. Dr. Çağatay KEMERLİ.

Online Randevu
close slider

  Randevu Formu

  Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz. Talebiniz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

  Adınız Soyadınız*

  E-Mail Adresiniz*

  Telefon Numaranız*

  Mesajınız