Boyun fıtığı ile mikrocerrahinin avantajları

12/11/2018 0
boyun-fitigi.jpg

Özellikle son yıllarda birçok alanda yapılan ve halk arasında kapalı veya kansız olarak bilinen mikrocerrahi ameliyatlar omurga ameliyatlarında da kullanılıyor.

Bu operasyonların en büyük özelliği hastanın vücuduna minimum seviyede müdahalede bulunmaktır. Bu nedenle ameliyat sonrası iyileşme süreci de daha hızlı olur. Ayrıca gelişmiş teknolojik aletler sayesinde doktorlar daha ince ve doğru bir şekilde müdahalede bulunabilirler.

Bu da operasyon sürecinde hem hastanın hem de doktorun daha rahat hissetmesini sağlar. Hastaların mikrocerrahi yöntemlerle uygulanan operasyonlardan sonra normal hayatlarına dönmeleri oldukça kısa sürer.

Operasyon Nasıl Yapılır? 

Mikrocerrahi operasyonlar klasik ameliyat yöntemlerine göre çok daha küçük bir kesi açılara gerçekleştirilir. Bu kesiden sokulan kamera sayesinde operasyon alanı detaylı bir şekilde görüntülenebilmekte ve müdahale bu şekilde yapılmaktadır.

Bu sayede hastanın diğer omurga elemanlarının zarar görme ya da felç oluşma riski minimuma iner. Operasyonun daha küçük bir kesiden gerçekleştirilmesi aynı zamanda yaranın enfeksiyon olma riskini de neredeyse ortadan kaldırır.

Operasyon sonrasında ise çok küçük bir yara izi kalmakta ve bu iz de zamanla gözle görülemeyecek hale gelir. Ameliyat için hastanın vücudunda açılan kesi yaklaşık olarak 4-5 cm boyutlarındadır ve tüm işlem buradan gerçekleştirilir.

Ameliyat Sonrası 

Mikrocerrahi yöntemlerle gerçekleştirilen boyun fıtığı operasyonlarından sonra hastalar yaklaşık olarak 4-5 saat boyunca yumuşak bir boyun desteği ile yatarlar.

Bu süreden sonra hastalar ayağa kalkabilir, yavaş adımlarla gezebilir ya da yemek yiyebilirler. Mikrocerrahi yöntemler sayesinde hastaların operasyondan bir gün sonra taburcu olabilmeleri mümkün.

Genel olarak bir haftalık istirahatin ardından normal hayatlarına geri dönebilir ve iş hayatına kaldığı yerden devam edebilirler. Ancak özellikle fiziksel kuvvet isteyen ağır işlerde çalışan kişilerin işe dönüşü bir ayı bulabilir.

Bu süreler klasik ameliyat yöntemleri ile karşılaştırıldığında oldukça kısa olduğu görülür. Mikrocerrahi yöntemlerin getirdiği en büyük avantajlar genellik kendisini ameliyat sonrası süreçte gösterir.


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


Dış Doktor Anlaşmaları

İletişim Bilgilerimiz

Uyguladığımız tedaviler, anlaşmalı kurumlar, aklınıza takılanlar ve online randevu almak için bizimle iletişime geçin.


TELEFON

0212 543 72 76
0541 376 66 86ADRES

A+ Rezidans Haksever sok. No:12 Daire 4 İncirli Bakırköy/İSTANBUL


” Site içeriğinde bulunan bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Hekimin hastasını muayene etmesi ve tanı koyması yerine geçemez. ”


Bizi takip edin

Sosyal Medya Hesaplarımız

Katıldığımız etkinlikler ve yaptığımız uygulamaları görmek için bizi takip edin.© Copyright 2017 Op. Dr. Çağatay KEMERLİ.

Online Randevu
close slider

  Randevu Formu

  Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz doldurunuz. Talebiniz bize ulaştığında en kısa sürede sizinle iletişime geçilecektir.

  Adınız Soyadınız*

  E-Mail Adresiniz*

  Telefon Numaranız*

  Mesajınız